Mourinho: Aziz Yıldırım’la da görüştüm ama kendisinden izin almadım

Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü Portekizli José Mourinho basın toplantısında transferine ilişkin konuştu.

Basın toplantısında yeni teknik patrondan önce söz alan Ali Koç, Aziz Yıldırım’ın “Mourinho’yu transfer ettik” açıklamaları üzerine, “Transferi yapacağımız zaman, ıslak imzaları attığımız zaman açıklamasını yapıyoruz. Sn. Aziz Yıldırım’ın açıklamaları bir şey ifade etmiyor. İşin gerçeği böyle değildir” dedi.

Toplantıda konuşan Jose Mourinho ise “Dün buraya gelen, evlerinden televizyonlarından bizi izleyen taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Şu anda iki başkanın ortasında oturuyorum. Eskiden ben Mourinho’yum diye şaka yapardım ama artık ben Fenerbahçe’nin hocasıyım demek istiyorum. Benimle ilk iletişime geçen kişi Mario Branco ve Ali Koç oldu. Buraya gelmemi tetikleyen şey bu oldu. Nereye gidersem gideyim çok fazla dedikodu oldu. Transfer konusunda belirli isimler üzerinden değil, takımı geliştirecek oyuncu profillerine odaklanmamız gerektiği üzerinde durduk. Şunu da yüzde 100 söyleyebilirim ki eski kulübüm Roma’dan hiçbir oyuncuya şu anda ilgi duymuyorum” dedi.

‘AZİZ YILDIRIM’LA GÖRÜŞTÜM ANCAK İZİN ALMADIM’

“Ben serbest durumda bir teknik direktörüm. İmza atmadan önce de kimseden izin almadım. Sn. Aziz Yıldırım ile de bir görüşmem oldu ancak Fenerbahçe’ye gelmek için kendisinden izin almadım” ifadelerini kullanan teknik direktör “Aziz Yıldırım başkan seçilirse kendisiyle çalışır mısınız?” sorusu üzerine şunları söyledi:

“Ben 2 yıl boyunca Fenerbahçe’nin direktörü olacağım. Ben Ali Koç buradayken kontrat imzaladım. Buradaki seviye çok iyi. Ben istikrar isterim. Sorumluluklarımın da bilincindeyim. İşimiz biraz zor olacak çünkü oyuncularımızın büyük bölümü EURO 2024’te olacak. Ben Aziz Yıldırım ile çalışmak için değil Başkanımız Ali Koç ve Sn. Mario Branco’nun sunduğu projeler üzerine buradayım ve imza attım.”

(SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir