“Milli Eğitim Çalışanları İçin Tek Promosyon Anlaşması Şart”

Eğitim- İş Sinop Şube Başkanı Celal Şahbenderoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı’nın bütün çalışanları kapsayacak şekilde bankalarla promosyon anlaşması yapmasını istediklerini söyledi.

Eğitim-İş Sinop Şube Başkanı Celal Şahbenderoğlu, Sinop İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İş Bankası arasında imzalanan son banka promosyon sözleşmesinin yetersiz kalması nedeniyle, sözleşmede güncelleme yapılması gerektiğini ifade etti. Şahbenderoğlu, promosyon anlaşmalarının Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tüm çalışanları kapsayacak bir şekilde yapmasını da isteyerek şunları söyledi:

“Geçen sene yapmış olduğumuz promosyon anlaşmasının iptali yönünde dün Sinop İl Milli Eğitim Müdürlüğüne dilekçemizi verdik. Çünkü geçen sene bu protokol yapıldığında maalesef çok düşük bir ücretle bu protokol imzalanmak zorunda kalındı. Bundan zaten memnun değildik. Şu geçilen 1 yıllık süreçte gerçekten çok komik bir rakama düşmüş durumda. O yüzden biz bu promosyon anlaşmasını tekrar İl Milli Eğitim Müdürlüğünün girişimiyle yenilenmesini istiyoruz ve bunu talep ediyoruz. Gerçekten, gelinen süreç içinde piyasa şartları çok değişti. Maaşlar değişti. Artık geçerliliğini kaybetmiş durumda. Onun iptal edilerek, yenisinin yapılmasını talep ediyoruz. Bu bizim yereldeki talebimiz ama genel anlamda gerek üyelerimiz olsun, gerek tüm çalışan arkadaşlardan da duyduğumuz üzere şöyle bir talep de var; Bakanlık bazında bu promosyon anlaşmalarının yapılmasını istiyor arkadaşlarımız. Bu şekilde yapılmasının hak kayıplarını da ortadan kaldıracağı düşüncesi içindeyiz. Türkiye genelinde Milli Eğitim Bakanlığı’nın anlaştığı bankayla bütün Milli Eğitim çalışanlarına ortak bir promosyon anlaşması yapmasını talep ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir