Dogecoin için Üzücü Haber: Kabosu Artık Yok!

Meme coin dünyasının ve orijinal meme coin’i Dogecoin (DOGE)’in maskot yüzü olan köpek öldü. Popüler köpek için Pazar günü Narita şehir parkında bir veda partisi düzenlenecek. Bu arada DOGE fiyatı piyasadaki düşüşe paralel irtifa kaybediyor.

Dogecoin maskotu Kabosu öldü!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, meme coin’leri kripto dünyasının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Özellikle Shiba Inu ırkı köpek temalı olanları piyasayı bir dönem kasıp kavurdu. Dahası, orijinal meme coin’i Dogecoin, piyasa değeri açısından ilk 10 kripto para arasına yerleşti. Maalesef Dogecoin için bugün üzücü bir haber var. Çünkü, bu meme coin’e maskotluk yapan köpek hayata veda etti. Sahibi bir blog yazısında, Dogecoin ve diğer birkaç meme token’ın yüzü olan popüler köpek Kabosu’nun Cuma günü erken saatlerde öldüğünü yazdı. Kabosu 17 yaşın üzerindeydi.

Sahibi, “26 Mayıs Pazar günü Kabo-chan için bir veda partisi düzenleyeceğiz. Narita Şehri, Kotsu no Mori’deki Flower Kaori’de saat 13:00 ile 16:00 arasında gerçekleştirilecek” dedi. Kabosu’nun viral meme resmi, başlangıçta bir şaka para birimi olarak başlayan Dogecoin’in (DOGE) 2013 yılında yaratılmasına ilham verdi. DOGE’nin başarısı daha sonra Shiba Inu (SHIB) ve Floki Inu (FLOKI) gibi köpek temalı tokenların ortaya çıkmasını sağladı ve bunlar o zamandan beri kümülatif olarak sektörün en büyük sektörlerinden biri haline geldi.

Coinbase DOGE davasını kaybetti!

ABD’nin önde gelen borsası Coinbase, bir Dogecoin çekilişi etrafında dönen tahkim anlaşmazlığını kaybetti. Böylece, borsa Yüksek Mahkeme’de yenilgiye uğradı. Davanın arka planında kullanıcılar, ticaret platformunu yanlış reklam yapmakla suçladı. Ayrıca, çekiliş için 100 dolar ödemeleri konusunda kandırıldıklarını iddia ettiler. Coinbase’in üst düzey avukatı Paul Grewal, konuya ilişkin olarak şu paylaşımı yaptı:

Ne hafta ama. Bazılarını kazanırsınız. Bazılarını kaybedersiniz. Davamızı Mahkemeye sunma fırsatı bulduğumuz için minnettarız ve Mahkemenin bu konuyu değerlendirmesini takdir ediyoruz.

Borsa, işletmelerin konuyu mahkeme davasına girmeden çözmeleri çok daha kolay olduğu için tahkimi zorunlu kılmak istedi. Coinbase kullanıcıları anlaşmazlıkların tahkim yoluyla çözülmesi gerektiği konusunda hemfikirdi. Ancak, Dogecoin çekiliş davası Coinbase için yasal bir baş ağrısına neden oldu. Çünkü ayrı bir anlaşma, bu özel yarışmayla ilgili herhangi bir anlaşmazlığın Kaliforniya mahkemesinde çözülmesini şart koştu. Kullanıcı sözleşmesinin tahkim hükmü, yarışma için forum seçim maddesiyle çelişiyordu. ABD Dokuzuncu Daire Temyiz Mahkemesi Coinbase aleyhine karar verdi. Böylece, daha önce Kaliforniya’daki bir federal yargıcın verdiği kararı onayladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir